You are currently viewing Jak zacząć odchudzanie – Krok po kroku

Jak zacząć odchudzanie – Krok po kroku

  • Post category:Odchudzanie

Jak zacząć odchudzanie – Krok po kroku

Jak zacząć odchudzanie i wytrwać w swoich postanowieniach?

Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest zrzucenie kilku kilogramów, osiągnięcie sylwetki, o której zawsze marzyliśmy i oczywiście trzymanie diety…tym razem na 100%.

Dlaczego więc niektórzy po kilku tygodniach odpuszczają i zaczynają wątpić w siebie, a za rok o tej porze stawiają sobie dokładnie takie samo postanowienie?

Zbyt często stawiamy sobie za wysoko poprzeczkę. W mierzeniu wysoko nie ma w zasadzie nic złego, ale problem pojawia się, kiedy chcemy osiągnąć/ zmienić wiele w jak najkrótszym czasie i z jak najmniejszym wysiłkiem.

Działamy albo bez planu, albo w planem, który ciężko nam zrealizować i pogodzić z codziennym życiem np. rozpoczynając dietę, która nam nie smakuje, albo co gorsze wierzymy w głodówki, które zdziałają cuda.

Przy tym wszystkim zapominamy o zbudowaniu fundamentów, bez których osiągnięcie tego celu nie będzie miało racji bytu.

Chcesz ciężko trenować, żeby poprawić sylwetkę? OK, ale pamiętaj, ze siła na to nie bierze się z powietrza. Musisz się wysypiać i przy tym odpowiednio jeść, żeby trening był efektywny.

Chcesz zdrowo się odżywiać? Super ! Jednak nie zakładaj sobie zbyt wygórowanego planu np.„od dziś już nigdy nie zjem słodyczy”, bo jeśli dobrze skomponujesz swoją dietę, zadbasz o aktywność w postaci treningu jak i o tą spontaniczną w ciągu dnia to na słodycze od czasu do czasu również znajdzie się miejsce.

Jak zacząć odchudzanie i nie zwariować 🙂

I najważniejsze- bądź sobą i ciesz się każdym małym sukcesem. Nie biczuj się za porażki tylko wyciągaj wnioski ! J Rób to co sprawia Ci przyjemność, a nie to co jest modne. Tylko wtedy da Ci to prawdziwą radość i satysfakcję, a z czasem zauważysz, że zmiany dokonuj się tylko w wyglądzie, ale również w charakterze.

Autor: Radosław Podruczny

 

Jeśli szukasz pomocy w odchudzaniu to kliknij poniżej i zapisz się na darmową i bezpłatną konsultację telefoniczną

Odbierz darmową konsultację

Sporą dawkę informacji znajdziesz na moim profilu

Facebookowym

A także na moim Instagramie