You are currently viewing Trener personalny Wrocław – 7 kroków jak go dobrze wybrać

Trener personalny Wrocław – 7 kroków jak go dobrze wybrać

 • Post category:Odchudzanie

Jak dobrze wybrać trenera personalnego we Wrocławiu - wystarczy kilka wskazówek ode mnie

Trener Personalny - Odchudzanie Wrocław

Trener personalny Wrocław – jak go wybrać?

Coraz więcej osób korzysta z pomocy trenera personalnego we Wrocławiu, aby szybciej i łatwiej realizować chęć poprawy zdrowia i wyglądu.

Największą trudnością jest wybranie odpowiedniego trenera i ocena takiej usługi , ponieważ klient, który korzysta z tej usługi nie wie czego ma oczekiwać.

W poniższym artykule postaram się pokazać jakie są wyróżniki dobrego i kiepskiego trenera personalnego oraz jakie pytania zadawać by poznać jakość tej usługi.

 1. Kwalifikacje – Ważne, aby sprawdzić jakie szkoły i kursy skończył Twój przyszły trener. Czy nie jest to czasem ktoś po tygodniowym przyśpieszonym kursie . Taka osoba może uszkodzić Twoje zdrowie na treningu !!! Wysoki poziom bezpieczeństwa na treningu zapewnia wykształcenie medyczne trenera. Będzie to również świadczyło o jego wysokich kompetencjach zawodowych.
 1. Opinie – Warto dowiedzieć się co sądzą o tym trenerze jego dawni podopieczni. Poszukaj opinii w wizytówce Google, popytaj znajomych na Facebooku, czy ktoś współpracował z Twoim trenerem
 1. Bezpłatna pierwsza konsultacja – to bardzo dobry sposób, aby poznać osobę, której zawierzamy swoje zdrowie i pieniądze. Można dowiedzieć się wtedy z jakim człowiekiem mamy do czynienia, czy jest między Wami nić porozumienia. Treningi muszą odbywać się w przyjaznej atmosferze i musi być to czynność, którą wykonujemy z przyjemnością.
 1. Ubezpieczenie OC – bardzo ważna kwestia . W sporcie kontuzje się zdarzają. Oczywiście zadaniem trenera jest nie dopuścić do takiej sytuacji, ale w razie czego warto sprawdzić czy Twój trener ma odpowiednie ubezpieczenie i jaka jest jego kwota.

Większość trenerów takiego ubezpieczenia wcale nie posiada, a reszta gwarantuje leczenie raptem na ok 10-20 tyś zł . Jest to kwota niewystarczająca na pokrycie podstawowych zabiegów medycznych.  Dlatego postaraj się wybrać kogoś, kto poważne myśli o Twoim zdrowiu.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć

 1. Czy Trener zapewnia Ci również dietę? Praca nas sylwetką to nie tylko trening , ale również odpowiednie odżywianie. Ważne, by klient miał zapewnioną kompleksową opiekę i to trener powinien monitorować Twoje odżywianie.
 1. Gwarancja satysfakcji oraz umowa z trenerem – W dzisiejszych czasach łatwo o nierzetelnych fachowców, którzy wezmę pieniądze i spartaczą usługę. Ważne, aby Twoje stosunki zawodowe z trenerem były opisane za pomocą umowy cywilno-prawnej, która określa prawa i obowiązki obydwu stron. Zapytaj również o gwarancję na usługę. Czy przysługuje Ci zwrot pieniędzy w przypadku niewywiązania się z umowy lub złej jakości usługi

Trener personalny Wrocław – jak go wybrać? 

 1. Pierwszy trening – tutaj można wyłapać dużo cennych informacji o trenerze i usłudze. Poniżej wymienię, co powinno być, a czego nie ma prawa być podczas treningu z klientem
 • Wywiad zdrowotny – czyli lista kilkunastu pytań o stan zdrowia, przebyte choroby, zażywane leki , kontuzje. Świadczy o profesjonalnym podejściu do Twojego zdrowia.
 • Dokładne wytłumaczenie celu oraz techniki ćwiczenia. Trener nie może mówić tylko „Rób tak i tak„ Powinien wyjaśnić po co to ćwiczenie trzeba wykonać, jaka jest prawidłowa technika. Najlepiej będzie gdy sam je wykona z obszerną instrukcją
 • Trener nie ma prawa „siedzieć” na telefonie w czasie treningu. Jest to karygodne i pokazuje brak szacunku do klienta.
 • Trening personalny jak sama nazwa wskazuję polega na skupianiu uwagi wyłącznie na podopiecznym. Trener w czasie treningu nie może gdzieś sobie wychodzić albo rozmawiać ciągle z kimś innym

Autor: Radosław Podruczny

 

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak skutecznie i bezpiecznie poprawić swój wygląd i oraz zdrowie to zapraszam na niezobowiązującą bezpłatną konsultację telefoniczną, podczas której chętnie wysłucham jakie masz potrzeby

Więcej o mnie dowiesz się na moim Instagramie oraz Facebooku

Trener Personalny - Odchudzanie Wrocław

Nazywam się Radek Podruczny

Jestem specjalistą ds. żywienia, trenerem personalnym, wykładowcą oraz instruktorem sportów siłowych. Moja praca to moja pasja. Jako absolwent Wydziału Medycznego w Legnicy na kierunku Ratownictwo Medyczne oraz wieloletni pracownik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu gwarantuję, że jesteś w dobrych rękach.

Jestem Trenerem Personalnym Akredytowanym sieci CityFit

Jest to rekomendacja świadcząca o moim profesjonalizmie i zapewniająca osiągnięcie zaplanowanych celów.